Иуте Кредит го поддржа фондот за стипендии на Универзитетот Американ Колеџ Скопје


Универзитетот Американ Колеџ Скопје на своето 8-мо годишно собрание, додели благодарница на финансиското друштво ИутеКредит како општествено одговорна ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за наука и меѓународна соработка на УКЛО одржа свечена седница во Ректоратот и се вклучи во одбележувањето на Светскиoт ден на науката. Покрај ...
| | веќе видена | слични

Најдобрите научници беа соопштени денеска во пресрет на 10 Ноември - Светскиот ден на науката за мир и развој во светот Докторите на науки Љупчо Пејов од ...
| | веќе видена | слични

„Европа по падот на Берлинскиот Ѕид" е темата на која холадскиот амбасадор во земјава Дирк Јан Коп денеска одржа предавање пред студентите на Универзитетот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На Универзитетот на Југоисточна Европа во Тетово со свеченост беше означен почетокот на работата на Правна клиника, чие функционирање е во рамките на Правниот ...
| | веќе видена | слични

Денес, 6 ноември 2019 година, во просториите на Универзитетот Американ Колеџ Скопје (УАКС), се одржа првото од серијата предавања во рамките на концептот MEET ...
| | веќе видена | слични

Настанот беше посетен од голем број студенти на Универзитетот, кои изразија голем интерес за темата и нејзините импликации во современиот контекст, информираат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одлуката на Самитот на ЕУ за замрзнување на разговорите за проширувањето на Унијата, со што се одложи стартот на преговорите за членство со Северна Македонија ...
сите 122 | | | веќе видена

Со блокирањето на пристапните преговори на Северна Македонија и Албанија со Европската Унија францускиот претседател Емануел Макрон на Русија и ја отвори ...
сите 684 | | | веќе видена

За две години вработените во основното, средното и во високото образование се изборија за трето покачување на платите со кое на нивните сметки за два месеца ќе ...
сите 143 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде облачно со врнежи од дожд и со повремено засилен југоисточен ветер. Пообилни врнежи на повеќе места ќе има во вечерните и ноќните ...
сите 243 | | | веќе видена

Македонската полиција приведе дилер на наркотнични дроги во близина на фудбалскиот стадион во Гостивар. - Надворешната канцеларија за криминалистички работи ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иуте Кредит го поддржа фондот за стипендии на Универзитетот Американ Колеџ Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: