Песков: Русија сака да соработува со НАТО иако е сојуз создаден за конфронтација

13 копии

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, денеска изјави дека НАТО секогаш бил инструмент на агресија и конфронтација, но Русија сака да соработува со алијансата. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
7 копии

Руската државна телевизија внимателно ги следи настаните со истрагата за отповикување (импичмент) на американскиот претседател Доналд Трамп, пренесе „Бизнис ...
| | веќе видена | слични

Бугарин обвинет дека шпионира за Русија доби дозвола од бугарскиот суд да ја напушти Бугарија и да отпатува за Москва каде беше одликуван со орден од рускиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Русија ја разбира загриженоста на Иран заради санкциите, но смета дека е загрижувачка и намерата на Техеран да ги намали своите обврски во врска со нуклеарниот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Русија е длабоко загрижена поради извештаите за одложувања во повлекувањето на трупите во источна Украина, но се надева дека процесот ќе биде завршен, изјави ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Европскиот парламент, Дејвид Сасоли, вчера ја заврши дводневната посета на Македонија со охрабрувачки говор пред пратениците во Собранието ...
сите 95 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ која е навикната само на земање од граѓаните, денеска во Собранието повторно се обидува да го попречи носењето на Законот за минимална плата, но и ...
сите 238 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија утре во Тетово ќе ја одржи 165.седница. Во рамки на одржувањето на седницата, соопшти владината прес-служба, ќе има и ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Песков: Русија сака да соработува со НАТО иако е сојуз создаден за конфронтација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: