Tоксична материја се излеа од цистерна во „Охис“


3 копии
4 копии

Пристигна полк на единица на армијата за Нуклеарно хемиско и биолошко оружје во дворот на Охис за да ја санира хаваријата која настана при истекувуање на ...
| | веќе видена | слични

Едницата на АРМ за нуклеарно, хемиско и биолошко оружје попладнево влезе во ОХИС за да ја санира состојбата откако истече токсичен отпад. -Станува збор за ...
| | веќе видена | слични

Пред околу час и половина, припадници на АРМ задолжени за „нуклеарно, хемиско и биолошко оружје“ влегоа во кругот на Фабриката „Охис“ во Скопје. Како што ...
| | веќе видена | слични

Припадници на АРМ пред малку влегоа во кругот на Фабриката ОХИС. Според информациите на Сител, токсична материја метил акрилат се излеала внатре во фабриката ...
| | веќе видена | слични

Многу граѓани се јавија во нашата редакција да се пожалат за непријатна миризба и печење во очите и грлото. Засега никој не кажува дали ова испарување од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во фабриката Охис во моментов истекува високо токсична и опасна материја -матенол. Според првичните неофицијални информации при преточување на цистерна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Две возила на армијата пристигнаа во фабриката „Охис“ откако беше пријавено дека високотоксична материја се излеала од една од цистерните. Станува збор за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Парафразирањето на специјалниот претставник за Бугарија, екс премиерот, Владо Бучковски дека Македонците и Бугарите се еден народ во две држави (ставот на ...
сите 234 | | | веќе видена

„Деловникот бил сменет без опозиција? Тоа не е точно. На сите координации кои беа закажани се говореше за онлајн собрание. Од самиот старт опозицијата не сака ...
сите 514 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Tоксична материја се излеа од цистерна во „Охис“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: