Тенисерки се степаа на меч во Лас Вегас поради банална причина, пресилно ѝ ја стиснала раката при спортскиот поздрав (ВИДЕО)

Мечот од ИТФ фјучерсот во Лас Вегас помеѓу Американката Алиша Паркс и Канаѓанката Катерина Себов заврши со мала физичка конфронтација, тенисерките тргнаа да се ...
| | веќе видена | слични

Руд Гулит во изминативе неколку сезони е посебно актуелен со своите експерсти излагања кои ги има како спортски аналитичар за „БеИН Спортс“, но секако, ...
| | веќе видена | слични

Во фудбалот има чудни и несекојдневни ситуации, но тоа што се случи на мечот меѓу младите селекции на Тајланд и на Малезија е вистински раритет. Играа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Фудбалскиот свет се простува од Диего Марадона, сите кои го познаваа споделуваат анегодоти за него, а останатите зборуваат што претставувал во нивните животи. ...
сите 308 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Али Ахмети, се сретна со амбасадорот на Европската Унија, Дејвид Гир.Како што соопштија од ДУИ, Ахмети му ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тенисерки се степаа на меч во Лас Вегас поради банална причина, пресилно ѝ ја стиснала раката при спортскиот поздрав (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: