Жена што го преживеала Аушвиц добива по 200 заканувачки пораки дневно , ја чуваат специјалци

Лилјана Сегре, која имала само 13 години кога била депортирана во Аушвиц, е доживотен сенатор, кој го водеше создавањето на италијанскиот парламентарен комитет ...
| | веќе видена | слични

На политичката сцена во Италија дошло до нов судир кој привлекол големо внимание од јавноста, а во центарот на вниманието се Силвио Берлускони, поранешниот ...
| | веќе видена | слични

Ќе дојде ли до раздор во партијата Форца Италија на Силвио Берлускони поради приближувањето до антимиграциската Лига на Матео Салвини, ќе се дознае од ...
| | веќе видена | слични

Лилијана Сегре, е една од 25-те деца помлади од 14 години која ја преживеала депортацијата во Аушвиц. Подоцна била префрлена во Малчов откаде што била ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Ова се моменти кога се одлучува за иднината на нашите деца и внуци и затоа навистина овој пат треба да реагираме одлучно. Во минатото често пати повторувавме ...
сите 649 | | | веќе видена

И по 10 дена од прогласувањето на кризната состојба, државата се уште не го активирала КОВИД Центарот на приватните болници. Опремен со кревети, апаратура и ...
сите 938 | | | веќе видена

Италијанскиот новинар фриленсер Франческо Касалини вели дека нашата земја треба да преговара со Бугарија, и покрај блокадата за почетокот на преговорите со ...
сите 286 | | | веќе видена

Претседателот на српскиот Парламент, Ивица Дачиќ, без влакно на јазикот ги коментира тезите на премиерот Зоран Заев од интервјуто за бугарската информативна ...
сите 276 | | | веќе видена

Нема некој кој остана рамнодушен на веста за смртта на Енвер Малиќи. Роден е во срцето на градот – во Старата скопска чаршија. Животот го заврши овде во ...
сите 56 | | | веќе видена

Психопатолошката елита на власт во Македонија, владее само поради тоа што цело време наоѓа нови моменти како да го повреди македонскиот народ, а истовремено да ...
сите 62 | | | веќе видена

СДСМ преку соопштение го обвини лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски дека одбработувал за странски интереси. „Молкот на самопрогласениот хистеричен ...
сите 154 | | | веќе видена

Добитничката на Нобеловата награда за мир Надија Мурад изјави дека пандемијата на Ковид-19 ја зголеми трговијата со жени и родовото насилство, оставајќи го ...
сите 5 | | | веќе видена

Вчера претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при своеото гостување во емисијата на ТВ 21 посочи дека тој веќе четири години е предмет на најбрутална ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жена што го преживеала Аушвиц добива по 200 заканувачки пораки дневно , ја чуваат специјалци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: