Знаете ли колку ќе заработат Барса и Реал ако ги променат имињата на стадионите?

Реал Мадрид и Барселона како два најголеми шпански клубови можат да заработат вистинско богатство ако ги преименуваат имињата на стадионите. Денес клубовите ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Борусија Дортмунд вчера доживеа дебакл од Баерн и само ја продолжи серијата на лоши резултати во Минхен. Покрај резултатот случката од 36 минута е предмет на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Англискиот фудбалер, Џејдон Санчо важи за еден од најперспективните играчи пред кого се предвидува блескава иднина. 19 годишниот играч со своите настапи го ...
| | веќе видена | слични

Бундеслигата е еднa од петте најсилни фудбалски првенства во Европа. Се разбира, во Германија доминира Баерн Минхен. Понекогаш се случило Борусија Дортмунд или ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ќе останат ли уште долго опасните хемикалии во магацинот во ОХИС со се експлозивниот винил хлорид ќе се знае по 21 ноември откако собранието на доверителите ќе ...
сите 250 | | | веќе видена

Дозволете ми да ја разобличам лагата која Зоран Заев сака да ви ја сервира, лажно прикажувајќи дека наводно ќе ви ја зголемел платата, и тоа сака да го продаде ...
сите 204 | | | веќе видена

Библија му го спаси животот на боливиски полицаец, кој беше застрелан во градите од страна на демонстрантите.Полицаецот изјави дека „чудесниот“ инцидент се ...
сите 238 | | | веќе видена

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на чело со Претседателот на партијата – проф. д-р Христијан Мицкоски одлучи да го водам Републичкиот Изборен Штаб. Ова за мене ...
сите 55 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена

Деветнаесетгодишна девојка од селото Отља, Липково со автомобилот удрила во 23-годишен пешак од селото Лојане.Несреќата се случила на регионалниот пат Липково ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Знаете ли колку ќе заработат Барса и Реал ако ги променат имињата на стадионите?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: