Пет секс теми за кои не разговарате со партнерот

Интересни резултати даде истражувањеза тоа во која доба жените се чувствуваат најдобро и кога имаат најголема самодоверба. Имено студијата покажа дека жените ...
| | веќе видена | слични

Повеќето жени признаваат дека откриват како изгледа добриот секс откако ќе наполнат 30 години, а за тоа постои едноставно објаснување. Имено, многу жени баш ...
| | веќе видена | слични

Доста со сексот набрзина. Истражувањата покажуваат дека галењето после секс е неопходно со причина. Паровите кои се галат после сексуален однос се многу ...
| | веќе видена | слични

Истражувањето покажало дека жените во 34-та година се чувствуваат најмногу привлечно, но и дека средновечните жени имаат секс двојно помалку во споредба со ...
| | веќе видена | слични

Јелена Розга во текот на своето гостување во Белград даде интервју за српскиот Блиц, а меѓу останатото откри и какви и се критериумите при изборот на партнер. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Користењето на сексуални играчки за да се самозадоволите не е непозната работа. Самозадоволувањето и понатаму е табу тема, а истражувањето кое го објавиле од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 228 | | | веќе видена

Коле Чашуле во емисијата „Седмица“ говореше за фамозната изјава на Заев која предизвика бурни реакции во јавноста. За ова беше пренесе и статусот на Милчин ...
сите 226 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на денешната комисија за финансирање и буџет зборуваше за амандманот кој е на предлог на граѓанскиот ...
сите 157 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 116 | | | веќе видена

Вечерва и Кичево се крена на нозе против штетните преговори кои ги води Владата на Зоран Заев заедно со други 10 градови во Македонија. Како што може да се ...
сите 92 | | | веќе видена

Тренерот на Бенфика, Жорге Жесус смета дека пасијата која Марадона ја имал за фудбалот го разликува од станатите кои се во конкуренција за најдобар играч на ...
сите 226 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пет секс теми за кои не разговарате со партнерот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: