Денеска полуфинални борби на „Златниот гонг“

Директорот на ЈП Комунална хигиена-Скопје, Абдусамед Шабани, денеска се сретна со освојувачот на првата награда на турнирот „Златен гонг 2019“, младиот боксер ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Македонскиот боксер Јасин Љама е освојувач на јубилејното издание на „Златен Гонг“, престижниот меѓународен турнир кој изминатите два дена се одржа во малата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Согласно член 8 и член 16 од Законот за враќање на дел од данокот на додадена вредност на физичките лица (Службен весник на РСМ, бр.133 од 28.06.2019 година), ...
сите 69 | | | веќе видена

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска, Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 97 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Бојко Борисов денеска истакна дека на средбата со лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од него добил уверување дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Инициравме да се објават на месечно ниво реализацијата на капиталните инвестиции, баш затоа што некои имаат одлична реализација, а даваме можност и јавноста да ...
сите 224 | | | веќе видена

Партијата за целосна еманципација на Ромите ПЦЕР реагира дека судиите од основните судови и од Апелација бараат да не се брза со ветингот зашто за негово ...
сите 123 | | | веќе видена

На запад ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а преку централните делови и особено на исток ќе има зголемена облачност со повремени врнежи од дожд со ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска полуфинални борби на „Златниот гонг“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: