Виц: Позабавен од другите мажи

Патуваат две плавуши со авион, кога одеднаш се исклучува осветлувањето во авионот. Едната панично прашува: Леле, останавме во темница! Што се случи? А другата ...
| | веќе видена | слични

Учителката им вели на децата на напишат реченица во која ќе го употребат зборот „ананас“. Цветко: – Ананас е јужно овошје. Ана: – Ананас е многу сладок плод. ...
| | веќе видена | слични

Малата Ивана: – Мамо, мамо, сакам уште чоколадо! Мајката: – Како се вели мамино „Сакам уште чоколадо ако…“? – Ако веќе не си го изела цело!
| | веќе видена | слични

Прават муабет двајца другари: Брат, дали знаеш што е бакнеж по дефиниција? Па…не знам. Бакнеж ти е устен договор за давање на долниот кат под наем.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Екс премиерот на Македонија и официјален преговарач со Бугарија назначен од Владата на Зоран Заев продолжува да ги шири скандалозните тези на премиерот во ...
сите 525 | | | веќе видена

Парафразирањето на специјалниот претставник за Бугарија, екс премиерот, Владо Бучковски дека Македонците и Бугарите се еден народ во две држави (ставот на ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Виц: Позабавен од другите мажи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: