Охридска банка станува дел од групацијата Шпаркасе

Окрупнувањето во банкарскиот сектор, кое монетарните власти, но и меѓународните финанскиски институции го бараа долги години наназад, конечно станува реалност ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Едно од прашањата кои побудуваат најголем интерес, особено меѓу вработените во двете банки и членовите на нивните потесни семејства е дали ќе има отпуштања на ...
| | веќе видена | слични

На денешната прес-конференција, по повод купувањето на Охридска банка од страна на Штаермаркише Шпаркасе беа обелоденети дел од придобивките кои ќе ги имаат ...
| | веќе видена | слични

Сметките на клиентите на Охридска банка, како и условите за кредити дефинирани во договорите остануваат исти откако австриската Штаермаркише Шпаркасе ја купи ...
| | веќе видена | слични

Финансискиот пазар на земјава ќе ја добие четвртата по големина банка со удел на пазарот од 14 отсто која претендира и да стане финансиски супермаркет и лидер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонскиот шеф на државата Стево Пендаровски денеска ќе оствари средба со францускиот претседате Емануел Макрон во Елисејската плата во рамките на Парискиот ...
сите 669 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот парламент, Дејвид Сасоли, вчера ја заврши дводневната посета на Македонија со охрабрувачки говор пред пратениците во Собранието ...
сите 93 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ која е навикната само на земање од граѓаните, денеска во Собранието повторно се обидува да го попречи носењето на Законот за минимална плата, но и ...
сите 238 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија утре во Тетово ќе ја одржи 165.седница. Во рамки на одржувањето на седницата, соопшти владината прес-служба, ќе има и ...
сите 103 | | | веќе видена

Облачно со врнежи од дожд, пообилни во вечерните и ноќните часови. Ќе дува повремено засилен југоисточен ветер (со брзина и над 60 км/час), особено изразен ...
сите 248 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охридска банка станува дел од групацијата Шпаркасе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: