Автомобил се заби во камион кај Виница: Двајца тешко повредени


2 копии

Изгорено, безживотно машко тело било пронајдено синоќа во околу 04:35 часот откако во СВР Тетово било пријавено дека настанал пожар во импровизирана дрвена ...
| | веќе видена | слични

Возач од Куманово на товарно возило „ман“ откако изгубил контрола над моторното превозно средство на патот во изградба од селото Т’лминци до селото Градец, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии
2 копии

Кумановец на возраст од 43 години е тешко повреден во сообраќајна несреќа која се случила додека управувал камион на патот во изградба од селото Т’лминци до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче утринава се сретнал со директорите на ковид центрите од комплексот клиники Мајка Тереза во Скопје за да се разгледа ...
сите 420 | | | веќе видена

Фудбалот остана без еден великан, еден од најголемите на сите времиња, вчера овој свет го напушти Диего Армандо Марадона. Во последните 24 часа од секаде ...
сите 268 | | | веќе видена

Првиот човек на македонското здравство, Венко Филипче му дава целосна поддршка на премиерот Зоран Заев по интервјуто дадено за БГНЕС кое поттикна осуди, и вели ...
сите 213 | | | веќе видена

Компанијата „Астразенека“ и Универзитетот Оксфорд признаа дека настанала грешка при тестирањето на вакцината против коронавирус, што покренува многу прашања во ...
сите 191 | | | веќе видена

Министерството за здравство вчера регистрираше 1288 нови случаи на ковид-19 и 1078 оздравени пациентиВчерашниот ден беа забележани и голем број починати, ...
сите 326 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Автомобил се заби во камион кај Виница: Двајца тешко повредени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: