Известувачите при ПССЕ ги повикуваат сите политички сили во Албанија да ја надминат политичката криза и да се посветат на изборните реформи

2 копии

По мисијата во Тирана, ко-известувачите на Парламентарното собрание на Советот на Европа (ПССЕЕ) за следењето на обврските на Албанија, Андреј Ханко ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Политичките групи кои учествуваат на денешниот меѓупартиски дијалог во српското собрание го препознаа напредокот постигнат во обуката на службените лица кои ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателката на Комитетот за стабилизација и асоцијација на Европскиот парламент (ЕП) со Србија, Тања Фајон, денеска во српското Собрание како дел од ...
| | веќе видена | слични

Делегацијата на Сојузот за Србија (СзС) изнесе јасно познати стави дека во Србија не постојат услови за фер и демократски избори, бидејќи институциите се ...
| | веќе видена | слични
8 копии
4 копии

Лидерот на Двери Бошко Обрадовиќ изјави денеска дека делегацијата на Европскиот парламент е добредојдена во Србија, но дека припадниците на опозицијата собрани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Францускиот Сенат се одржува посебен состанок на Мониторинг комисијата на Парламентарното собрание на Советот на Европа, посветен на темата „Европските ...
| | веќе видена | слични

Веста дека Алексеј Кондратиев, пратеник во Советот на Европа би можел да стане известувач на Парламентарното собрание на Советот на Европа за Косово, сериозно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Скопскиот Апелациски суд го објави решението за пуштањето од притворот во Шутка на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева во домашен притвор. - ...
сите 305 | | | веќе видена

Како во многу сфери во македонското општество, така и во администрацијата владее тотален хаос! После две години од формирање на Совет за реформа на јавна ...
сите 150 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи денеска ги повика граѓаните кои ја користат апликацијата „МојДДВ“ да извршат проверка на податоците од трансакциската сметка заради ...
сите 67 | | | веќе видена

На самитот на Европската народна партија во Загреб се случи целосен меѓународен пораз на лажните и лицемерни политики на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Не само што се ...
сите 93 | | | веќе видена

Најдобрите фудбалери ги завршија квалификациите на „историското“ трето место и веќе се фокусираат на новите настапи во Лигата на нации, иако до нив има уште ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Известувачите при ПССЕ ги повикуваат сите политички сили во Албанија да ја надминат политичката криза и да се посветат на изборните реформи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: