Заборавена книга вратена во библиотека по 42 години


Останато

Изнаоѓање на оптимално решение во согласност со бизнис заедницата – ова ќе се правело во следните 36 месеци за колку што е одложена имплементацијата на ...
сите 265 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот парламент, Дејвид Сасоли, вчера ја заврши дводневната посета на Македонија со охрабрувачки говор пред пратениците во Собранието ...
сите 162 | | | веќе видена

Автомобил во движење се запалил вчера вечерта во Скопје, а жената која го возела со повреди и изгореници била итно пренесена на КлиникаВо СВР Скопје вчера во ...
сите 313 | | | веќе видена

Деценија и половина ние сме подготвени со сите тимови, во сите 35 поглавја да се справиме со сите принципи и стандарди на Европската унија. Немаме никаква ...
сите 932 | | | веќе видена

Во рамки на кампањата „Разговори за Обнова на Македонија – Проблеми, решенија и програма“ во Крушево, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски им порача на ...
сите 201 | | | веќе видена

Нина Ангеловска, министерката за финансии, синоќа во своето гостување во емисијата „Што не е јасно?“ на ТВ Алфа рече дека за следната година нема да се ...
сите 54 | | | веќе видена

По три месеци преговори и најава за генерален штрајк СОНК и МОН конечно постигнаа договор. Вработените во основно средно и високо образование ќе добијат 10 ...
сите 161 | | | веќе видена

Министерот за култура Хусни Исмаили и градоначалникот на општина Боговиње Албион Џемаили поставија камен-темелник за изградба на дом за култура во селото ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заборавена книга вратена во библиотека по 42 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: