Умислениот владетел на Европа ги најави целите преку посетата на Кина

Преку неговата посета на Кина, Макрон ги најави неговите цели за ЕУ и новата Комисија Политико Авторка: Рим Момтаз Емануел Макрон беше застанат пред европското ...
| | веќе видена | слични

Србија ќе купува софистицрани ракетни системи од Русија, кинескиот лидер Ши Џинпинг и’ вети огромни инвестиции на Грција. Дарови кои тешко се одбиваат. А ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Побрз проток на добра и луѓе во регионот е нешто што одамна требаше да биде функционално на овие простори, ако се земат предвид сите регионални иницијативи во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
повеќе

Останато

Парафразирањето на специјалниот претставник за Бугарија, екс премиерот, Владо Бучковски дека Македонците и Бугарите се еден народ во две држави (ставот на ...
сите 234 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Умислениот владетел на Европа ги најави целите преку посетата на Кина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: