Урбаната приказна „Ефектот на среќа“ го отвори „Cinedays“


3 копии
2 копии

Со премиерата на македонскиот филм „Ефектот на среќа“ на режисерот Борјан Зафировски вечерва започна осумнаесеттиот Фестивал на европски филм „Синедејс“. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерата на играниот филм „Ефектот на среќа“ на македонскиот режисер Борјан Зафировски ќе се одржи вечерва во киното „Милениум“ во Скопје. Со ова остварување ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Премиерата на македонскиот филм „Ефектот на среќа“ во режија на Борјан Зафировски, урбана драма за универзалната потрага по среќа и смислата на животот, вечер ...
| | веќе видена | слични

Покрај филмовите за награди во официјалната селекција и во програмата СинеБалкан, „Синедејс“ и годинава ќе има атрактивна гала-програма со најдобри и ...
| | веќе видена | слични

Играниот филм „Ефектот на среќа” (The Happiness Effect), режисерско дело на македонскиот режисер Борјан Зафировски, својата премиера ќе ја има во четврток, на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Овде се гледа веднаш дека затаија институциите во овој случај, мислам дека не е постапено по стандардите како што треба. Прво, каде исчезнал метил акрилатот ...
сите 208 | | | веќе видена

Исклучувањето на мерните станици, затворањето на Југохром каде 1200 луѓе останаа без работа и поставување на заменик министер за здравство нема да ги реши ...
сите 162 | | | веќе видена

Владата предводена од Зоран Заев и МОН не се грижат за учениците затоа што веќе трет месец нема учебници, а искинатите учебници не успеаја да ги заменат со ...
сите 163 | | | веќе видена

Зоран Заев и Нина Ангеловска денеска го презентираа најголемиот буџет во историјата на државата. Власта во 2020 година планира да потроши 3.9 милијарди евра, ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Урбаната приказна „Ефектот на среќа“ го отвори „Cinedays“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: