Попов: Три години СДСМ не може да ја заврши реконструкцијата на СД Гоце Делчев

Три години СДСМ не може да ја заврши реконструкцијата на СД Гоце Делчев, која ја почна ВМРО-ДПМНЕ. Блоковите А и Б се реконструирани во време на ВМРО-ДПМНЕ и ...
| | веќе видена | слични

Мора да се признае дека Дарио, директорот на државниот студентски центар има стил и живее баш онака како што му доликува на директор од редовите на СДСМ, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вака кога го слушам Дарко Каевски на телевизија како му тече мед и млеко од уста, како лаже дека се отпочнати постапки, како се реновираат студентските домови, ...
| | веќе видена | слични

Ќе пристигне ли градењето барем заедно со ветениот трамвај? Министрите се насекирани – младите заминувале од Македонија. Велат правеле се нашата држава да е за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Скопскиот Апелациски суд го објави решението за пуштањето од притворот во Шутка на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева во домашен притвор. - ...
сите 305 | | | веќе видена

Како во многу сфери во македонското општество, така и во администрацијата владее тотален хаос! После две години од формирање на Совет за реформа на јавна ...
сите 150 | | | веќе видена

Корисниците на апликацијата треба да внесат лична трансакциска сметка, бидејќи во спротивно не ќе може да им се изврши враќање на данокот. Од декември, ...
сите 66 | | | веќе видена

На самитот на Европската народна партија во Загреб се случи целосен меѓународен пораз на лажните и лицемерни политики на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Не само што се ...
сите 92 | | | веќе видена

Најдобрите фудбалери ги завршија квалификациите на „историското“ трето место и веќе се фокусираат на новите настапи во Лигата на нации, иако до нив има уште ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Попов: Три години СДСМ не може да ја заврши реконструкцијата на СД Гоце Делчев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: