Француско вино испратено во вселената


3 копии

Дали некогаш сте се запрашале како изгледа Земјата од вселената? Уживајте во погледот преку ова видео од Меѓународната вселенска станица – пуштете го во HD ...
| | веќе видена | слични

Федор веќе престојуваше на Меѓународната вселенска станица, а во иднина би можел да ја посети и Месечината. Рускиот хуманоиден робот познат како Федор (FEDOR ...
| | веќе видена | слични

Сигурно дека еден ден нема да се разбудите и да го видите Јупитер на небото, но две неверојатни анимации покажуваат како би изгледало тоа. Астрономот-аматер ...
| | веќе видена | слични
2 копии

НАСА и ЕСА на Меѓународната вселенска станица снимаат видеa во 8K резолуција.. На астронаутите од Меѓународната вселенска станица минатата година им пристигна ...
| | веќе видена | слични

Gateway Foundation има големи планови за лансирање на вселенско летало каде што би можеле да престојуваат научници, истражувачи, но и туристи. За околу 6 ...
| | веќе видена | слични

Дали планирате патување до орбитирачки вселенски хотел до 2025 година? Доколку одговорот е да, тогаш треба да знаете дека за 6 години околу Земјата може да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се регистрирани 279 нови случаи на ковид-19 во Скопје-279 и496 оздравени пациентиПочинати во ...
сите 354 | | | веќе видена

Бока јуниорс го одигра првиот натпревар по смртта на клупската легенда Диего Марадона и со 2-0 победи против Њуелс Олд Бојс, уште еден поранешен клуб на ...
сите 291 | | | веќе видена

Д-р. Ирина Бухова, директорка на Државниот санитарен и здравствен инспекторат, во интервју за Фактор открива дека во голем број институции има вработени кои со ...
сите 605 | | | веќе видена

На вчеашната трка за Големата награда на Бахреин, возачот на Хас Роман Грожан имаше страшна несреќа. Болидот на Грожан се преполови и се запали, а за среќа тој ...
сите 80 | | | веќе видена

Колку навреди треба како народ да истрпиме за да има макар една осуда и реакција од Владата и Зоран Заев.Може уште десетина пати да пишува дека е Македонец, но ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Француско вино испратено во вселената

Од:
До кого (е-маил):
Порака: