Почнува замената на старите водомери во Општина Карпош

2 копии

ЈП Водовод и Канализација – Скопје со цел подобра информираност на граѓаните на град Скопје, го објавува неделниот извештај за квалитетот и безбедноста на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Министерството за здравство вчера регистрираше 1288 нови случаи на ковид-19 и 1078 оздравени пациентиВчерашниот ден беа забележани и голем број починати, ...
сите 368 | | | веќе видена

Стадионот „Ацтека“ во Мексико сити е местото на кое Диего Армандо Марадона ги имаше своите најблескави моменти во репрезентативната кариера, па Мексиканците во ...
сите 279 | | | веќе видена

Не можеме да го прифатиме оваа омаловажување на нашата борба и не можеме да прифатиме ревизија на општо прифатената оцена за Втората светска војна, велат од ...
сите 221 | | | веќе видена

Иранските компании наскоро ќе започнат со тестирање на вакцината против коронавирус врз луѓе, изјави официјалната претставничка на Министерството за здравство, ...
сите 225 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почнува замената на старите водомери во Општина Карпош

Од:
До кого (е-маил):
Порака: