ПРВАТА ДАМА ПОРАЧА - Жени, внимавајте на своето срце

7 копии
4 копии

Прегледите се направени во претходните два дена посветено во акцијата за јакнење на свесноста за женското кардиваскулано здравје. Загрижувачки е што жените од ...
| | веќе видена | слични

Во насока на подигнување на свесноста за чести превентивни кардиоваскуларни прегледи и кардиоваскуларен скрининг се спроведува акцијата „Црвен аларм за ...
| | веќе видена | слични

Од петнаесетина жени кои се прегледале на Клиниката за кардиологија во рамки на акцијата „Црвен аларм за женско здравје“, која почна да се спроведува од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Овде се гледа веднаш дека затаија институциите во овој случај, мислам дека не е постапено по стандардите како што треба. Прво, каде исчезнал метил акрилатот ...
сите 208 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во пресрет на владината седница во Тетово истакна дека за оваа политичка гарнитура најважно е здравјето на граѓаните и затоа внимателно се ...
сите 163 | | | веќе видена

Владата предводена од Зоран Заев и МОН не се грижат за учениците затоа што веќе трет месец нема учебници, а искинатите учебници не успеаја да ги заменат со ...
сите 163 | | | веќе видена

Зоран Заев и Нина Ангеловска денеска го презентираа најголемиот буџет во историјата на државата. Власта во 2020 година планира да потроши 3.9 милијарди евра, ...
сите 153 | | | веќе видена

Овие денови, следниве хороскопски знаци ги очекува потежок период. Но, и тоа не е крај на светот. Понекогаш треба да забавите и да се подготвите за патувањето ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРВАТА ДАМА ПОРАЧА - Жени, внимавајте на своето срце

Од:
До кого (е-маил):
Порака: