ПРВАТА ДАМА ПОРАЧА - Жени, внимавајте на своето срце

Знаеме дека Јапонките ретко добиваат карцином на дојка, но се чини дека тоа не се должи само на витата линија. Една норвешка студија открила дека луѓето кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Неодамна Министерство за здравство донесе одлука за централизирана набавка на биолошки лекови, почнувајќи од Клиниката за радиотерапија и онкологија, ...
| | веќе видена | слични

Покрај тоа што се поголем број од луѓето ќе заболат од оваа болест, ќе расте и бројот на оние кои ќе ја преживеат истата, а најмногу шанси за тоа ќе имаат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тим доктори од Клиничката болница „Аџибадем Систина" ја одржа во Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) првата од низата предвидени работилници кои овој ...
| | веќе видена | слични

Н еколку студии ја утврдиле директната поврзаност помеѓу болестите на простатата и начинот на исхрана . Непожелни навики кога станува збор за здравје на ...
| | веќе видена | слични

Мовембер е многу повеќе од пуштање мустаќи. Тоа е активистичко движење со цел освестување за здравствените проблеми на мажите, како депресија, рак на тестиси, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дваесетина лица дневно заболуваат од рак во земјава. Според најновите податоци на Институтот за јавно здравје само изминатава година 7.573 лица добиле ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателството на Партијата на европските социјалисти (ПЕС) во изјавата во врска со македонско- бугарските односи наведува дека е неопходно да надвладее ...
сите 567 | | | веќе видена

Пратеникот Дарко Костовски на протестот пред Министерство за правда во организација на ВМРО-ДПМНЕ под мото „Оставка за Заев, слобода за народот“ на граѓаните ...
сите 342 | | | веќе видена

И по 13 дена од кризната состојба државата сеуште не го активирана КОВИД центарот на приватните болници. Преговорите со приватните болници ги чекаат последните ...
сите 438 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска повторно ќе го блокира Скопје.Протестот ќе се одвива на три локации, пред Владата, пред Министерството за правда и Министерството за ...
сите 333 | | | веќе видена

Новоизбраниот американски претседател Џо Бајден нема да го смени Кристофер Вреј од функцијата директор на Федералното истражно биро (ФБИ), пренесе „Њујорк ...
сите 72 | | | веќе видена

Бројките на новозаразени се стабилизираа, не одат ниту нагоре, но, ниту надоле. Причина за ваквата стабилизираност е тоа што огромен број од луѓето станаа ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРВАТА ДАМА ПОРАЧА - Жени, внимавајте на своето срце

Од:
До кого (е-маил):
Порака: