Обрадовиќ: Решение за состојбата во Србија е одложување на изборите и формирање на преодна техничка влада


Лидерот на опозициското движење Двери и на СзС, Бошко Обрадовиќ изјави дека решение за сегашната „политичка криза” во Србија е да се одложат изборите, односно ...
| | веќе видена | слични

Политичката функција не треба да претставува личен успех, туку за мене тоа е начин како да се донесат позитивните промени во државата, порача потпретседателот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

ВМРО-ДПМНЕ би можело да поддржи усвојување на пакетот закони за правосудството ако премиерот Заев е подготвен да се откаже од одредени ликови во ...
| | веќе видена | слични

Проблемот со загадувањето е проблем на сите, а не само на одредени политички партии, рече потпретседателот на СДСМ, Коста Петров во своето вечерашно гостување ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во синоќешното гостување во емисијата „Клан Дебата“ која се емитува на Клан Македонија ТВ, професорот Љубомир Фрчкоски говорејќи за настанатите состојби во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најавите кои доаѓаат од страна на претставници на Владата за одложување на изборите се доказ дека тие се плашат од соочување на избори, смета Ремзи Мемеди од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Здружението за меѓународна политика „Совет на Амбасадори“ им се заблагодарува на европските лидери и на комесарите на иституциите на Европска Унија за нивната ...
сите 490 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 143 | | | веќе видена

Со СДСМ и Зоран Заев Македонија доживува само порази, а граѓаните се разочарани и чекаат ден да си заминат од државата, соопштуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Од партијата ...
сите 339 | | | веќе видена

Проблемот со заостанатата жива во напуштениот погон за електролиза во ОХИС, која како индустриски отпад се уште ја загадува Скопската котлина, може да се реши ...
сите 131 | | | веќе видена

Два милиони денари изнесува наградата што ќе биде доделена на компанијата што ќе победи на хакатонот за избор на иновативна маркетинг стратегија за наградната ...
сите 58 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 113 | | | веќе видена

Во пресрет на утрешната расправа за безбедноста и тероризмот, што се одржува во Скопје помеѓу ЕУ и Балканските држави, Демократскиот сојуз ја иницира потребата ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обрадовиќ: Решение за состојбата во Србија е одложување на изборите и формирање на преодна техничка влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: