По поканата од Судот во Хаг, поддршка за Весели од Тачи, Рама и други државници и политичари

Пораки со поддршка добил лидерот на Демократската партија на Косово (ПДК) и претседател на последниот состав на Собранието на Косово, Кадри Весели, откако ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На голем број сомнителни пред Специјалниот суд во ХАГ за зл*сторства на припадници на ОВК одземени им се пасошите со неможност да го напуштат Косово.Како што ...
| | веќе видена | слични

Професорот по меѓународно право Африм Хоти изјави дека Косово во дипломатијата направило многу грешки. – Направивме многу грешки во чекорите, не изградивме ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Директорот на Центарот за хуманитарно право во Приштина, Беким Бљакај, изјави дека почетокот на работата на Специјалниот суд, и покрај предрасудите за него, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Скопскиот Апелациски суд го објави решението за пуштањето од притворот во Шутка на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева во домашен притвор. - ...
сите 305 | | | веќе видена

Како во многу сфери во македонското општество, така и во администрацијата владее тотален хаос! После две години од формирање на Совет за реформа на јавна ...
сите 150 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи денеска ги повика граѓаните кои ја користат апликацијата „МојДДВ“ да извршат проверка на податоците од трансакциската сметка заради ...
сите 67 | | | веќе видена

На самитот на Европската народна партија во Загреб се случи целосен меѓународен пораз на лажните и лицемерни политики на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Не само што се ...
сите 93 | | | веќе видена

Србија со ништо не го загрози пријателството со Русија, но зошто…?, го прашал русикиот амбасадор, српскиот претседател Алекандар Вучиќ, изјавувајќи вечерва на ...
сите 145 | | | веќе видена

Инициравме да се објават на месечно ниво реализацијата на капиталните инвестиции, баш затоа што некои имаат одлична реализација, а даваме можност и јавноста да ...
сите 238 | | | веќе видена

Најдобрите фудбалери ги завршија квалификациите на „историското“ трето место и веќе се фокусираат на новите настапи во Лигата на нации, иако до нив има уште ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По поканата од Судот во Хаг, поддршка за Весели од Тачи, Рама и други државници и политичари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: