Изложба на Никола Радуловиќ во МСУ

2 копии

Од денешна перспектива е неверојатно да се замисли таков гест на солидарност и заедништво од уметничкиот свет во катастрофа од тој размер каков што бил ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Изложбата „Скопје, одново“ е резултат на соработката помеѓу МСУ – Скопје и Амбасадата на САД во Скопје, а кураторки на изложбата се Ана Кац (кураторка во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ќе добие ли Македонија ново вето во ЕУ, овој пат од Бугарија? Во Брисел се кршат копја околу усвојувањето на преговарачката рамка - Германија и Франција на ...
сите 364 | | | веќе видена

Со изборот на Рашела Мизрахи за член на Извршниот комитет се потврдува дека ВМРО ДПМНЕ е против интеграцијата на Република Северна Македонија во Европската ...
сите 146 | | | веќе видена

Сиромаштија, граѓани без работа, покачени давачки е реалната слика во Македонија. Поради пандемијата Ковид – 19, над 40.000 граѓани останаа без работа, ...
сите 190 | | | веќе видена

Бизнисменот Сеад Кочан останува во затвор. Врховниот суд ја потврди казната на скопска Апелација со која Кочан беше осуден на 4 години и 8 месеци затвор. ...
сите 87 | | | веќе видена

Влез и излез во редица на дистанца и на обележани места, растојание меѓу клупите и постојана дезинфекција. Поголемиот дел од охридските основни училишта ги ...
сите 429 | | | веќе видена

Незадоволството од здравствениот систем и долгите административни процедури, пациентите се почесто го покажуваат со зголемена агресија и зачестени физички ...
сите 61 | | | веќе видена

Американскиот Оддел за труд во четврток извести дека 870.000 работници поднеле барање за компензација заради невработеност минатата недела, што е нешто повеќе ...
сите 526 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изложба на Никола Радуловиќ во МСУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: