ВМРО-ДПМНЕ: Во ЕУ не се оди со криминални тендери, рекет и корупција во секоја пора


Соопштение од ВМРО-ДПМНЕ, реакција на прес конференцијата на Костадин Костадинов „СДСМ и Зоран Заев се виновниците кои му дадоа аргументи на Макрон да ја ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Бочварски оди по стапките на својот шеф Зоран Заев. Бочварски лаже како Зоран Заев, без тронка совест. Лагите на Заев и СДСМ со секој изминат ден стануваат се ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии

Разговорите за „Обнова на Македонија“ продолжуваат денес во Пробиштип. Огромен интерес од страна на жителите на Пробиштип да дојдат овде и да кажат кои се ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од изјава на Орце Ѓорѓиевски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ „Како што можете да забележите денеска во рамки на нашата активност „Обнова на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Она што жителите на Пробиштип замолуваат да биде пренесено и секако ние како ВМРО-ДПМНЕ земаме обврска сето тоа да го преточиме во нашата изборна програма за ...
| | веќе видена | слични

Соопштение од ВМРО-ДПМНЕ, реакција на прес конференцијата на Благој Бочварски „Бочварски оди по стапките на својот шеф Зоран Заев. Бочварски лаже како Зоран ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Младите се најголеми жртви на лагите на измамникот Зоран Заев и СДСМ. Илјадници млади граѓани во Република Македонија паралелно со високото образование учат и ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од изјава на Филип Ѓорѓиев од ВМРО-ДПМНЕ „Младите се најголеми жртви на лагите на измамникот Зоран Заев и СДСМ. Илјадници млади граѓани во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европскиот парламент е во процес на размислување за реформи во повеќе области на процесот на одлучување на ЕУ, како на пример во делот на правото на вето, на ...
сите 794 | | | веќе видена

Синдикатот на УПОЗ денеска испрати писмо до министерката за правда во кое бара таа да се заложи и да помогне во надминување на проблемите во судството кои се ...
сите 106 | | | веќе видена

Корисниците на апликацијата треба да внесат лична трансакциска сметка, бидејќи во спротивно не ќе може да им се изврши враќање на данокот. Од декември, ...
сите 66 | | | веќе видена

Најдобрите фудбалери ги завршија квалификациите на „историското“ трето место и веќе се фокусираат на новите настапи во Лигата на нации, иако до нив има уште ...
сите 167 | | | веќе видена

СДСМ раководи со општина Струмица повеќе од 15 години. Kое е најголемото разочарување што им го приредила оваа партија на струмичани? Донев: Најголемо ...
сите 287 | | | веќе видена

На самитот на Европската народна партија во Загреб се случи целосен меѓународен пораз на лажните и лицемерни политики на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Не само што се ...
сите 92 | | | веќе видена

Во штипската Клиничка болница вчера медицинска сестра добила закани од сопруг на пациентка. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова вели дека случајот кај ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Во ЕУ не се оди со криминални тендери, рекет и корупција во секоја пора

Од:
До кого (е-маил):
Порака: