ЕКИПА 1Х2: ШПАНИЈА – сите отсутни фудбалери во Ла лига


Напаѓачот на Шпанија, Алваро Мората, зборуваше за тоа колку му било тешко кога играл за Челзи. Одличниот напаѓач мина година и пол во Лондон, но не ги оправда ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Алваро Мората се врати во родната татковина и направи трансфер во Атлетико Мадрид, а со само тоа, стави крај на својата ужасна етапа во Челси за која самиот ...
| | веќе видена | слични

Aлваро Мората оваа сезона во дресот на Атлетико Мадрид одигра 10 натпревари во Ла Лигаи постигна пет гола. Во овој момент 27 годишниот напаѓач игра во одлична ...
| | веќе видена | слични

Такефуша Кубо како огромен талент пристигна на „Сантијаго Бернабеу“ изминатово лето, но Реал Мадрид брзо одлучи дека фантастичниот играч за врска со голем ...
| | веќе видена | слични

Атлетико Мадрид со пресврт успеаја да забележат победа над Еспањол во 13 коло, во Ла Лига. „Јорганџиите“ се искачија на третото место на табелата, по овој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Да покажеме дека Куманово е македонски град, дека во Куманово живеат горди Македонци, дека овој град знае да се избори за она што му следува, за неговото ...
сите 627 | | | веќе видена

С Историски факт е дека бугарската власт и цар биле сојузници на Германија и Хитлер, но тоа не значи дека Бугарите треба да бидат нарекувани фашисти. Сојузници ...
сите 306 | | | веќе видена

Дводневната 11.средба на македонско-бугарската Мешовита комисија за историски и образовни прашања, вчера заврши без каков било напредок. По онлајн средбата ...
сите 218 | | | веќе видена

Во моментот се одржува протест организиран од страна на најголемата опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ.Поаѓањето започна во 12:30 од две локации во Скопје, СЦ ...
сите 280 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекува вкупно 881 пациент позитивен и суспектен на корона вирусот – ...
сите 795 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

Вицепремиерот на Бугарија, Красимир Каракачанов, во изјава за Канал 77, во емисијата Стадион, во која гостуваше премиерот Зоран Заев, изјави дека не слушнал, ...
сите 127 | | | веќе видена

Бугарската влада веднаш да го одобри почетокот на пристапните преговори на Северна Македонија со ЕУ, а дебатите, наместо за историски прашања, да се префрлат ...
сите 377 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕКИПА 1Х2: ШПАНИЈА – сите отсутни фудбалери во Ла лига

Од:
До кого (е-маил):
Порака: