Најмалите учат како да се гриќат за животната средина

Станува збор за неколку видови на садници јасен, јавор и платон.  Акцијата се спроведе во соработка со Threebanks и Општина Аеродром. Ова е само почеток на ...
| | веќе видена | слични

Во Делчево се одржа првата работилница од областа на екологијата на која учествуваа претставници на општината, институциите и средното општинско училиште на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 192 | | | веќе видена

-Двајца поранешни македонски премиери се ангажиарни во овој процес со Бугарија, односно Владо Бучковски како специјален преставник на премиерот Заев и Љупчо ...
сите 331 | | | веќе видена

„Ова се моменти кога се одлучува за иднината на нашите деца и внуци и затоа навистина овој пат треба да реагираме одлучно. Во минатото често пати повторувавме ...
сите 298 | | | веќе видена

ПОЧИНА ЕНВЕР МАЛИЌИ Нема некој кој остана рамнодушен на веста за смртта на Енвер Малиќи. Роден е во срцето на градот – во Старата скопска чаршија. Животот го ...
сите 53 | | | веќе видена

Јас не сум чудотворец. Од друга страна, нити сум нечиј ас скриен во ракавот, ниту сум пак нечиј џокер. Јас сум Владо Бучковски, поранешниот премиер, кој во ...
сите 80 | | | веќе видена

Италијанскиот новинар фриленсер Франческо Касалини вели дека нашата земја треба да преговара со Бугарија, и покрај блокадата за почетокот на преговорите со ...
сите 127 | | | веќе видена

За министерот за здравство Венко Филипче нормално е со толкав притисок во болниците да се прават турканици, кои некогаш прераснуваат и во инциденти. Затоа тој ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најмалите учат како да се гриќат за животната средина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: