Што празник е 11.11 и што може да се очекува на овој ден – Очекувајте огромни попусти и супер понуди!


Денот на самците 11.11 (единаесетти ноември) се одбележува од 1990г., како спротивност на Денот на заљубените, со цел луѓето кои не се во врска да купуваат ...
| | веќе видена | слични

Вкупниот промет за време на 24-часовното тргување на „Денот на самци“ на кинескиот гигант, Алибаба изнесува вкупно 38,4 милијарди долари. Тоа е повќе од ...
| | веќе видена | слични

Кинеските потрошувачи вчера потрошија милијарди долари само во пррвите часови од Денот на самците, најголемиот шопинг настан во светот, на чие отворање настапи ...
| | веќе видена | слични

На кинескиот гигант „Alibaba“ му беа потребни само една минута и осум секунди за да достигне една милијарда долари продажба на стоки за време на кинескиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кинескиот гигант во е-трговија Алибаба соопшти дека продажбата во текот на „Денот на самците“ кој компанијата го организира на секој 11-ти ноември достигнала ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Кинескиот гигант за онлајн трговија „Алибаба“ соопшти дека продажбата за време на првите девет часа на Денот на самците, која компанијата го организира секој ...
| | веќе видена | слични
8 копии

„Денот на самците“ што како пандан на американските „Црн петок“ и „Сајбер понеделник“ пред десетина години го промовираше кинеската компанија Alibaba, веќе е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев рече дека на следните изборни листи на СДСМ 50 отсто од кандидатите ќе бидат жени. „Ние сме предводници на концептот 50-50 на застапеност ...
сите 509 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 140 | | | веќе видена

Макпетрол АД Скопје и Владата ќе склучат спогодба со која вонсудски ќе се завршат судските спорови во врска со ГА-МА АД Скопје, соопштуваат од дистрибутивната ...
сите 145 | | | веќе видена

Ништо не е сменето во ВМРО-ДПМНЕ ниту пак кај Христијан Мицкоски. Лаги, манипулации, лицемерен патриотизам, тоа е матрицата на ВМРО-ДПМНЕ. Токму поради ...
сите 113 | | | веќе видена

Во комбинатот ОХИС во Скопје има „хемиска бомба“ од околу осум тони жива, која десетина години е оставена да тече по погонот за електролиза, да испарува во ...
сите 136 | | | веќе видена

Полесна трговија, минување на стока без царини и чекање, патување без пасоши, полесно вработување во Србија, Македонија и Албанија за граѓаните на тие земји се ...
сите 269 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што празник е 11.11 и што може да се очекува на овој ден – Очекувајте огромни попусти и супер понуди!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: