Нови директори на неколку клиники


2 копии
4 копии

Kвалитетна здравствена заштита за сите деца кои се лекуваат на Универзитетската клиника за детски болести, задоволни родители и персонал, се приоритетите кои ...
| | веќе видена | слични

Доктор Наташа Најдановска-Алулоска која од неодамна е назначена за нов медицински директор на Универзитетската клиника за детски болести на местото на ...
| | веќе видена | слични

Новата директорка на Универзитетската клиника за детски болести и фебрилни состојби, д-р Наташа Најденовска Алулоска, нема да ги остави лекарскиот мантил и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Систина Офталмологија“, дел од групацијата „Свјетлост“- Загреб, и оваа година традиционално по IV-ти пат го организира регионалниот симпозиум „Новитети во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Силк Роуд Банка АД Скопје ја предаде и третата донација на Универзитетската клиника за детски болести во Скопје што произлезе од потпишаниот меморандум за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Клиниката за дерматологија реновирана е дневната болница, дежурната соба на лекари, работната соба на медицински сестри, собата за изолација на пациенти и ...
| | веќе видена | слични

При последната посета на битолската болница, министерот Филипче истакна дека се прават напори за модернизирање на ангиографот кој веќе подолго време не ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Универзитетската Клиника за дерматологија набави нова медицинска опрема во вкупна вредност од речиси половина милион денари, која ќе обезбеди највисок стандард ...
| | веќе видена | слични

Останато

По силните реакции во јавноста откако се случи инцидент во „Охис“ претставници на иницијативата 02 во дебатните емисии констатираа дека многу прашања останаа ...
сите 154 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 142 | | | веќе видена

Денеска во Охрид Меѓувладината комисија за трговско-економска и научно-техничка соработка помеѓу Република Северна Македонија и Руската Федерација одржа ...
сите 100 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска синоќа во Топ тема на Телма изјави дека од Светска банка за стабилизација на пензискиот фонд им било ...
сите 80 | | | веќе видена

Високиот комесар на ОН за човекови права Мишел Башле денеска ја осуди „непотребната и непропорционална употреба на сила“ од страна на полицијата и војската во ...
сите 263 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 139 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 18 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови директори на неколку клиники

Од:
До кого (е-маил):
Порака: