Синдикатите го потсетуваат приватниот сектор да исплати К-15

2 копии
2 копии

Една година затвор предвидува законската одредба за газдите кои нема да им исплатат К-15 на своите вработени на крајот од годината. До крајот на годинава, ...
| | веќе видена | слични

Истекува рокот за исплата на К15 Исплатата на регресот за годишен одмор воспоставена со Општиот колективен договор (ОКД) за приватниот сектор од областа на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

До крајот на годинава, работодавците имаат обврска да исплатат регрес за годишен одмор, односно К-15. Државниот пазарен инспекторат е задолжен да проверува ...
| | веќе видена | слични

Сојузот на синдикатите на Македонија преку соопштение ги повика работодавачите да им исплатат регрес за годишен одмор на работниците до крајот на годината, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Обновениот пристап во процесот на проширување на Европската унија што го бара Франција, во кој владеењето на правото и темелните права остануваат во прв план, ...
сите 527 | | | веќе видена

Владата го жртвува развојот на државата заради поткуп на гласачите, вели професор Трајко Славески, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во неделното ...
сите 315 | | | веќе видена

Во комбинатот ОХИС во Скопје има „хемиска бомба“ од околу осум тони жива, која десетина години е оставена да тече по погонот за електролиза, да испарува во ...
сите 175 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 140 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Синдикатите го потсетуваат приватниот сектор да исплати К-15

Од:
До кого (е-маил):
Порака: