Синдикатите го потсетуваат приватниот сектор да исплати К-15

2 копии
2 копии

Една година затвор предвидува законската одредба за газдите кои нема да им исплатат К-15 на своите вработени на крајот од годината. До крајот на годинава, ...
| | веќе видена | слични

Истекува рокот за исплата на К15 Исплатата на регресот за годишен одмор воспоставена со Општиот колективен договор (ОКД) за приватниот сектор од областа на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

До крајот на годинава, работодавците имаат обврска да исплатат регрес за годишен одмор, односно К-15. Државниот пазарен инспекторат е задолжен да проверува ...
| | веќе видена | слични

Сојузот на синдикатите на Македонија преку соопштение ги повика работодавачите да им исплатат регрес за годишен одмор на работниците до крајот на годината, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска најави казни, но и кривична одговорноста за компаниите кои ја злоупотребија државната помош. Се разгледува и опцијата ...
сите 219 | | | веќе видена

Група синдикати и здруженија побараа од Регулаторната комисија веднаш да ја повлече Одлуката за поскапувањето на струјата.Зад барањето стојат Синдикат на ...
сите 239 | | | веќе видена

ПО ПОВОД ИЛИНДЕН ПОЛИТИЧАРИТЕ УПАТИЈА ПОРАКИ ЗА СПЛОТЕНОСТ Премиерот Оливер Спасовски денеска од прославата на Илинден во Скопје, изјави дека се слави Денот на ...
сите 150 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Синдикатите го потсетуваат приватниот сектор да исплати К-15

Од:
До кого (е-маил):
Порака: