Ленард се разбуди во последниот период, Портланд падна во „Стејплс Центарот“ (Видео)


Кошаркарите на Лос Анџелес Клиперс дојдоа до шестата сезонска победа во НБА лигата и тоа против тимот на Портланд Трејл Блејзерс кого го совладаа на домашен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кошаркарите на Бостон Селтик ноќта кон саботата ја постигнаа десеттата победа во серија, откако на гости со 105:100 ги совладаа Голден Стејт Вориорс. Џејсон ...
| | веќе видена | слични

Бостон победи на гостувањето кај Голден стејт со 105:100 и го забележа десетиот триумф во низа, Лос Анџелес Лејкерс со 99:97 го совлада Сакраменто. Бостон ...
| | веќе видена | слични

Изминатата ноќ во НБА лигата беа одиграни осум натпревари. Посебно интересно беше во „Стејплс Центарот“ каде што Лос Анџелес Лејкерси со 99:97 славеа против ...
| | веќе видена | слични

ЛА Лејкерс славеше со 99-97 против Сакраменто во еден од најинтересните синоќешни натпревари од НБА лигата. Кингси беа подобри во поголемиот дел од првото ...
| | веќе видена | слични

ЛА лејкерс дојдoa до 10-тата победа сезонава откако на домашен терен избраниците на Френк Вогел го надиграа Сакраменто кингс со минимални 99:97. Езерџиите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Околностите дека обвинетата е жена и самохрана мајка, сама се грижи за своите деца,нејзината здравствена состојба е многу влошена и потребни и се подобри ...
сите 402 | | | веќе видена

Европскиот парламент е во процес на размислување за реформи во повеќе области на процесот на одлучување на ЕУ, како на пример во делот на правото на вето, на ...
сите 345 | | | веќе видена

Согласно член 8 и член 16 од Законот за враќање на дел од данокот на додадена вредност на физичките лица (Службен весник на РСМ, бр.133 од 28.06.2019 година), ...
сите 69 | | | веќе видена

Како во многу сфери во македонското општество, така и во администрацијата владее тотален хаос! После две години од формирање на Совет за реформа на јавна ...
сите 124 | | | веќе видена

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Димитар Димовски преку својот Фејсбук статус пишува дека Бугарија треба да му се извини на Македонскиот народ за ...
сите 92 | | | веќе видена

 Начелно сите се за ветинг, а се бара тој да не биде ограничен само на судството, туку и на институциите и политичарите. Министерката за правда Рената Дескоска ...
сите 176 | | | веќе видена

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања д-р Кочо Анѓушев, изминатите два дена учествуваше на Конференцијата на Југоисточна Европа и ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ленард се разбуди во последниот период, Портланд падна во „Стејплс Центарот“ (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: