Полицаецот кој го апсел синот на Ел Чапо изрешетен со 150 куршуми!?


Ликвидацијата ја снимиле безбедносни камери. На видео снимката може да се види како двајца мажи вооружени со полуавтоматски пушки излегуваат од црвен автомобил ...
| | веќе видена | слични

Тринаесет годишниот Американец Девин Лангфорд , кој препепшачи 23 километри за да повика помош по масакрот на неговото семесјтво од мексикански нарко банди , ...
| | веќе видена | слични

Полициски службеник во Мексико, вклучен во апсењето на синот на накобосот Хоакин „Ел Чапо“ Гузман е убиен на паркингот. Убиството го снимиле камери во средата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за внатрешни работи целосно ги демантира дезинформациите пласирани во одредени медиуми за некаква изградба на кампови за мигранти на ...
сите 313 | | | веќе видена

Од УПОЗ потсетуваат дека бараат враќање на парите од штрајкот во 2016 година, итна измена на Законот за судска служба со која поинаку ќе се определи позицијата ...
сите 166 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во рамки на самитот на Европската народна партија во Загреб оствари повеќе билатерални средби. Тој оствари ...
сите 165 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Ништо ново од партијата која со години беше навикната да зема пари од граѓаните заради лично богатење. Колку ВМРО-ДПМНЕ се грижеше за пензионерите говорат ...
сите 197 | | | веќе видена

Државата има максимална флексибилност, секогаш можеме да направиме ребаланс, да интервенираме со средства, ликвидноста на државата е голема. Народната банка ги ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицаецот кој го апсел синот на Ел Чапо изрешетен со 150 куршуми!?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: