СЕ КОРНЕЛЕ ЗА КОСА: Пет жени се истепале на улица во Копривница

2 копии
4 копии
3 копии

Вчера во СВР Охрид било пријавено дека на Спортско – рекреативниот центар „Билјанини Извори“ во Охрид, за време на одржување на спортски натпревар во рамките ...
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден пријавени се два инцидента за време на спортски натпревари, еден во Гостивар, а другиот во Охрид. Вчера вечер во 21.00 часот во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Македонската Влада е свесна дека треба да изготви патоказ за да покаже дека е цврсто посветена на имплементацијата на Договорот за добрососедство со Бугарија, ...
сите 243 | | | веќе видена

Група бугарски интелектуалци оценуваат дека е неприфатливо оспорувањето на македонската нација и јазик. Несоодветно е да се очекува едната страна во ...
сите 249 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

Со три порази, едно реми и само една победа во последните пет одиграни меча, Реал Мадрид потврди дека се наоѓа во резултатска криза. Тренерот Зинедин Зидан е ...
сите 219 | | | веќе видена

Министерство за надворешни работи на Данска ги демантира вестите дека го поддржува ветото на Бугарија за почеток на пристапните преговори на Македонија со ЕУ, ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕ КОРНЕЛЕ ЗА КОСА: Пет жени се истепале на улица во Копривница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: