Кина: Алибаба ќе книжи 15 милијарди долари од продажба на акции

7 копии
2 копии
2 копии

Милијардерите кои стојат зад производството на играчки Лего останале без 150 милиони долари за само еден ден. Како што пренесува Блумберг изгубиле милиони по ...
| | веќе видена | слични

Компанијата која во моментов ја држи водечката позиција во светот кога станува збор за вредноста на собрани средства при иницијална јавна понуда, имајќи ...
| | веќе видена | слични

Ова го објави Ројтерс, повикувајќи се на двајца неименувани извори кои се директно запознаени со ситуацијата. Процесот на ,,Алибаба” за пронаоѓање потенцијални ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Милијардерите кои стојат зад производителот на детски играчки Lego за само еден ден изгубија 150 милиони долари по една неуспешна инвестиција, објави ...
| | веќе видена | слични

Престолонаследникот на Саудиска Арабија, Мохамед бин Салман се сложил дека Иницијалната јавна понуда (ИПO) од државниот нафтен гигант „Saudi Aramco” ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Останато

За две години вработените во основното, средното и во високото образование се изборија за трето покачување на платите со кое на нивните сметки за два месеца ќе ...
сите 187 | | | веќе видена

Потпретседателката на Сенатот, педесет и двегодишна конзервативка Жанин Анез, стапи на претседателската позиција  откако од функцијата претседател вчера по ...
сите 226 | | | веќе видена

Отсуството на воодушевувањето, за почеток, не се состои од земјите-промотори на идејата, туку од нивните недостатоци (на капацитет во) економијата и владеењето ...
сите 266 | | | веќе видена

На 5 месеци пред одржувањето на предвремените парламентарни избори Владата донела одлука за субвенционирање на печатени медиуми. На предлог на министерот без ...
сите 64 | | | веќе видена

 Ако верувате дека љубовта е запишана во ѕвездите и хороскопскиот знак има големо влијание врз успешноста на врските, тогаш овој хороскоп ќе ви даде прецизен ...
сите 142 | | | веќе видена

Променливо облачно со сончеви периоди, а во јужните делови ќе има локални врнежи од дожд, е прогнозата на УХМР за денеска. Максималната температура од 20 ...
сите 234 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кина: Алибаба ќе книжи 15 милијарди долари од продажба на акции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: