Кина: Алибаба ќе книжи 15 милијарди долари од продажба на акции

4 копии
2 копии
8 копии

Американската компанија „Трансформ Холдко“, сопственик на „Сирс“ и „Кејмарт“, затвора 96 продажни локации или околу третина од сите свои продавници на двата ...
| | веќе видена | слични

Компанијата која во моментов ја држи водечката позиција во светот кога станува збор за вредноста на собрани средства при иницијална јавна понуда, имајќи ...
| | веќе видена | слични

Ова го објави Ројтерс, повикувајќи се на двајца неименувани извори кои се директно запознаени со ситуацијата. Процесот на ,,Алибаба” за пронаоѓање потенцијални ...
| | веќе видена | слични

Останато

Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во утринската емисија на Алфа зборуваше за пописот каде што посочи дека станува збор за ...
сите 653 | | | веќе видена

Американскиот сојузен судија Дру Типтон привремено го блокира обидот на претседателот Џо Бајден привремено да ја стопира депортацијата на имигрантите од САД. ...
сите 204 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Министерката за образование и наука Мила Царовска денеска на средбата со Здружението на директори од основни и средни училишта зборуваше за текот на наставата ...
сите 502 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 142 | | | веќе видена

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, вечерва за Дневникот на РТС зборуваше за новиот пакет мерки за поддршка на српската економија и планот за ...
сите 507 | | | веќе видена

Според Никовски владата мора да реагира на документот на БАННиковски вели дека не постои доказ за убиени 20.000 Бугари од МакедонцитеДокументот на БАН е ...
сите 202 | | | веќе видена

Полицијата задолжена за обезбедување на зградата на американскиот Конгрес се извини за пропустите за време на упадот од страна на приврзаниците на поранешниот ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кина: Алибаба ќе книжи 15 милијарди долари од продажба на акции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: