Позитивна психологија: 21 фраза кои предизвикуваат позитивни настани во животот

Често не сме ни свесни колку едно навидум банално изговарање на реченица во секојдневието ни носи негативен набој. Психолозите советуваат дека не е невозможно ...
| | веќе видена | слични

 Кога се роди, бев избезумен. Животот не ми даде прирачник за деца. Медицинските сестри не ми дадоа никакво објаснување, само рекоа – „Се роди и не дише“ . ...
| | веќе видена | слични

Го чувствувам зракот од сонцето како ме допира по грбот. Ги слушам брановите како маваат и ми предизвикуваат смирувачки ефект. Уживам и во кафето кое го пијам ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, преку социјалните мрежи повика на натпартиски протест за одбрана на црвените линии во , кои како што вели, се ...
сите 169 | | | веќе видена

Поранешната пратеничка и коалиционен партнер на Зоран Заев Лилјана Поповска од партијата ДОМ преку статус на Фејсбук пишува дека денешните изјави на Заев се ...
сите 113 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 117 | | | веќе видена

Американскиот Стејт департмент денеска објави соопштение по повод Меѓународнот ден за борба против насилството врз жените, истакнувајќи дека пандемијата на ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Позитивна психологија: 21 фраза кои предизвикуваат позитивни настани во животот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: