На оглас земјиште за инвестиции


Есенската сеидба во поширокиот кумановски регион е почната, но се одвива отежнато поради недоволна влажност на почвата, информираа денеска од Подрачната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Телото за управување со ИПАРД ја продолжува Кампањата за публицитет на Програмата со нови инфо денови во согласност со продолжувањето на рокот за аплицирање за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонска делегација, предводено од директорот на Агенцијата за финансиска поддршка на земјоделството и руралниот развој (АФПЗРР), Николче Бабовски вчера и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера и денес во Хелсинки се оддржува 46-тата по ред „Конференција на директорите на Платежните Агенции во Европската Унија“. Македонската делегација ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски, денеска учествуваше на 13-от годишен работен состанок на министрите за земјоделство ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Mинистерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски го предаде официјално го предаде досегашното претседателство на земјоделство и ...
| | веќе видена | слични

На состанокот, како што соопшти Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министрите разговарале за политиките и за мерките за развој на ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој денеска на сметките на 7.101 субјекти исплати 27.069.000 денари, изјави Зоран Атанасов, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Висок претставник на регулаторот за здравство во Канада најави дека земјата најверојатно ќе ја одобри употребата на вакцината на „Фајзер“ во декември, во исто ...
сите 167 | | | веќе видена

Американскиот претседател, Доналд Трамп, на социјалната мрежа Твитер објави дека Џо Бајден може да стане претседател само ако докаже дека гласовите ги добил ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На оглас земјиште за инвестиции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: