В недела Охрид ќе „гори“ од факели и навивачки песни, „Рибарите“ слават 30 години постоење


Охрид, 8. ноември 2019 (ИНПРЕС) – Сé е подготвено за јубилејната прослава на охридската навивачка група „Рибари“ со која одбележуваат 30 години постоење. Три ...
| | веќе видена | слични

Навивачката група „Рибари“ од Охрид викендов го одбележа својот 30-ти роденден. Вистински спектакл приредија најверните навивачи на охридските спортски ...
| | веќе видена | слични

Со спектатакуларна баклијада од бродот Александрија, на градскиот кеј, мостот на желбите, Св. Јован Канео и Самоиловата тврдина, навивачката група „Рибари“ од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дали само инсистирањето на ДУИ за Албанец премиер ги кочи преговорите меѓу СДСМ и ДУИ за формирање влада, или има посреди и други недораззбирања. Фактор го ...
сите 733 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 261 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери се уште не испратил до претседателот на државата Стево Пендаровски известување дека Собранието е ...
сите 61 | | | веќе видена

Објаснувањето што беше кажано од Регулаторна мене ми е прилично несмасно. Практично не можам да поверувам дека може да се покачи цена на струја како ...
сите 179 | | | веќе видена

На 10 август 2001 година, воено товарно возило на Армијата на Република Македонија, на патот кај месноста Љуботенски бачила во Скопско, нагази на две ...
сите 72 | | | веќе видена

Социјалните мрежи ги седнаа пред компјутер и загрижените родители, но и наставниците .За кратко време се формираше и фејсбук група ПОДДРШКА ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

В недела Охрид ќе „гори“ од факели и навивачки песни, „Рибарите“ слават 30 години постоење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: