Предлог измени во спортската дејност

2 копии
4 копии

Општините да добијат ингеренции да издаваат дозволи за градење и за линиски инфраструктурни објекти, стадиони и спортски сали со бруто развиена површина над ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за локална самоуправа на ВМРО-ДПМНЕ преку својот Фејсбук профил објави дека власта панично прави измени во законот за градба за купување на гласови. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Останато

Висок претставник на регулаторот за здравство во Канада најави дека земјата најверојатно ќе ја одобри употребата на вакцината на „Фајзер“ во декември, во исто ...
сите 167 | | | веќе видена

Американскиот претседател, Доналд Трамп, на социјалната мрежа Твитер објави дека Џо Бајден може да стане претседател само ако докаже дека гласовите ги добил ...
сите 189 | | | веќе видена

Според првиот човек на ДУИ, Али Ахмети, со интервјуто за БГНЕС премиерот Зоран Заев дава лична жртва. Тој денеска даде свое видување за интервјуто кое ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Предлог измени во спортската дејност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: