Замена на стари водомери

3 копии

Во сабота, на дел од територијата на Општина Карпош во Жданец и Трнодол, почнува замената на куќните водомери. Старите водомери ќе се заменат со нови, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ЈП Водовод и Канализација – Скопје со цел подобра информираност на граѓаните на град Скопје, го објавува неделниот извештај за квалитетот и безбедноста на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Главниот штаб за управување со кризи при ЦУК утре претпладне, во 10 часот, ќе одржи седница на која ќе биде разгледан планот на Министерството за здравство, ...
сите 200 | | | веќе видена

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 54743, бројката на оздравени пациенти е 32366, на починати е ...
сите 388 | | | веќе видена

Европската Унија има јасно правило кое се однесува еднакво за сите и кон сите, а тоа е дека влез во Унијата без решавање на спорните билатерални прашања е ...
сите 811 | | | веќе видена

Историјата да ја оставиме на историчарите. Mожеме да ја искористиме историјата на позитивен начин. Таа нѐ сплотува, нѐ спојува и низ нејзе можеме да градиме ...
сите 139 | | | веќе видена

Шпанија ќе почне со сеопфатна програма за вакцинација против коронавирусот во јануари, најави денеска премиерот Педро Санчез.Тој рече дека Шпанија и Германија ...
сите 368 | | | веќе видена

Љупчо Николовски и Сашко Николов безочно ги лажат граѓаните на Штип. Како што знаат само во СДСМ Љупчо Николовски и Сашко Николов се расфрлаат со ветувања за ...
сите 161 | | | веќе видена

Нов вонреден инспекциски надзор ќе се врши во штипската болница за случајот на 41 – годишната жена која пред да почине во болницата преку повици и пораки од ...
сите 321 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Замена на стари водомери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: