Вирален, визуелен предизвик – Што гледате со отворени очи, а што со замижани?


 Визуелните загатки и оптички илузии секогаш нè оставаат збунети, а токму таков е овој нов вирален предизвик. Дали сте помислиле дека може да гледате во една ...
| | веќе видена | слични

Навикнавме да ги гледаме луѓето во различни модни комбинации на улица, во јавен превоз или пак во текот на ноќните излегувања, но една девојка која на пазарење ...
| | веќе видена | слични

Сите сакаат да имаат совршен изглед со нежна кожа, полни усти, долги трепки - тоа е она за што со сигурност секоја жена сонува. Но, за да го постигнете ова не ...
| | веќе видена | слични

Девојка по име Кејтлен која била не задоволна од својот изглед па отишла во фризерски салон за да добие драстична промена а сето тоа го снимила. Кога влегла во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Овде се гледа веднаш дека затаија институциите во овој случај, мислам дека не е постапено по стандардите како што треба. Прво, каде исчезнал метил акрилатот ...
сите 208 | | | веќе видена

Исклучувањето на мерните станици, затворањето на Југохром каде 1200 луѓе останаа без работа и поставување на заменик министер за здравство нема да ги реши ...
сите 162 | | | веќе видена

Владата предводена од Зоран Заев и МОН не се грижат за учениците затоа што веќе трет месец нема учебници, а искинатите учебници не успеаја да ги заменат со ...
сите 163 | | | веќе видена

Зоран Заев и Нина Ангеловска денеска го презентираа најголемиот буџет во историјата на државата. Власта во 2020 година планира да потроши 3.9 милијарди евра, ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вирален, визуелен предизвик – Што гледате со отворени очи, а што со замижани?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: