Во Охрид денес променливо облачно време со температура до 18. степени

6 копии

Охрид, 13 . ноември 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд и со повремено засилен југоисточен ветер. Врнежите од изутрина ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии
повеќе

Останато

За две години вработените во основното, средното и во високото образование се изборија за трето покачување на платите со кое на нивните сметки за два месеца ќе ...
сите 126 | | | веќе видена

Вчера во 14.30 часот на ул.„Ванчо Прќе“ во Штип, мотоцикл „Арора“, управуван од З.Д.(47) од Штип, удрил во паркирано патничко моторно возило „тојота јарис“, со ...
сите 263 | | | веќе видена

На 5 месеци пред одржувањето на предвремените парламентарни избори Владата донела одлука за субвенционирање на печатени медиуми. На предлог на министерот без ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Охрид денес променливо облачно време со температура до 18. степени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: