Инклузивно детско игралиште во Влае

3 копии

Општина Карпош засади нови украсни растенија во населбата Нерези, на потегот меѓу улиџите „Козле“ 8 и 10. Во акцијата беа засадени 50 растенија од типот Buxsus ...
| | веќе видена | слични

Станува збор за проект за кој Општина Карпош доби грант од Швајцарската агенција за соработка и развој, а истиот се имплементираше преку Министерството за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Изјава за медиуми, Дарио Шимиќ, претседавач во Совет на O пштина Кисела Вода „Локалната власт предводена од СДСМ и градоначалникот Филип Темелковски ...
| | веќе видена | слични

Останато

Владата на Република Македонија денеска ќе биде блокирана од 15 до 16,30 часот, со протестот што во Скопје го организира опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Потоа, како ...
сите 339 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 194 | | | веќе видена

Македонскиот јазик и идентитет не се предмет на преговори, потенцираа вчера високи претставници на Владата и напоменаа дека темната страна на историјата треба ...
сите 312 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски на вклучувањето во вестите во 12.30 часот на телевизија Алфа рече дека денес се протестира во главниот град, ...
сите 335 | | | веќе видена

Јас не сум чудотворец. Од друга страна, ниту сум нечиј ас скриен во ракавот, ниту сум пак нечиј џокер, кажа новоименуваниот претставник на Владата за Бугарија, ...
сите 90 | | | веќе видена

Смртта на Диего Марадона длабоко го потресе фудбалскиот свет. Легендарниот Аргентинец почина минатата среда во својот дом, а во четвртокот беше погребан на ...
сите 205 | | | веќе видена

Не сум оптимист, особено имајќи предвид со оглед на она што се случуваше неодамна во Скопје, рече проф. Ангел Димитров, претседател од з аедничката ...
сите 429 | | | веќе видена

Самопрогласениот хистеричен политичар четири дена се крие и не дава одговор на јавно поставени прашања. Наместо одговор, Мицкоски со денови организира собири ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инклузивно детско игралиште во Влае

Од:
До кого (е-маил):
Порака: