ИААФ делумно исфрли четири дисциплини

Извршниот комитет на ФИБА денеска ги одреди домаќините на квалификациските турнири за пласман на Летните Олимписки Игри во Токио во 2020 година. Србија и ...
| | веќе видена | слични

Србија, Хрватска, Литванија и Канада и официјално ќе бидат организатори на кошаркарските квалификациски турнири за пласман на Олимписките игри во Токио 2020 ...
| | веќе видена | слични

Србија, Хрватска, Литванија и Канада ќе бидат домаќини на кошаркаските квалификациски турнири за пласман на Летните олимписки игри во Токио 2020 година, ...
| | веќе видена | слични

Извршниот комитет на ФИБА потврди дека Србија и Хрватска ја добија организацијата на квалификациски турнири за пласман на Олимписките игри во Токио следната ...
| | веќе видена | слични

Останато

Шест месеци сме сведоци на правосудна фарса што ни се случува во делот околу случајот Рекет. Шест месеци пред очите на јавноста се случува класична лакрдија, ...
сите 326 | | | веќе видена

Би сакала да им порачам на земјите од Западен Балкан дека имаат перспектива за членство во Европската Унија, изјави синоќа во Загреб германската канцеларка ...
сите 315 | | | веќе видена

Согласно член 8 и член 16 од Законот за враќање на дел од данокот на додадена вредност на физичките лица (Службен весник на РСМ, бр.133 од 28.06.2019 година), ...
сите 69 | | | веќе видена

Како во многу сфери во македонското општество, така и во администрацијата владее тотален хаос! После две години од формирање на Совет за реформа на јавна ...
сите 111 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Бојко Борисов денеска истакна дека на средбата со лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од него добил уверување дека ...
сите 94 | | | веќе видена

Европскиот парламент е во процес на размислување за реформи во повеќе области на процесот на одлучување на ЕУ, како на пример во делот на правото на вето, на ...
сите 279 | | | веќе видена

Партијата за целосна еманципација на Ромите ПЦЕР реагира дека судиите од основните судови и од Апелација бараат да не се брза со ветингот зашто за негово ...
сите 172 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација доколку го совлада Косово во полуфиналето од Лига на Нации, натпреварот за пласман на ЕВРО 2020 ќе го игра на гости во ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИААФ делумно исфрли четири дисциплини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: