(видео)Штипјанката д-р Тања Николова добитник на престижна медицинска награда


На свеченост во вторникот, во главниот град на Словенија, Љубљана, докторка Тања Николова ја прими меѓународната награда за најсисоко научно достигнување ...
| | веќе видена | слични

Д-р Един Бегиќ, специјализант на кардиологија во општата болница „Примариус доктор Абдулах Накаш“ и асистент во Сараевската школа за наука и технологија, доби ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и многу луѓе кои не се партиски определени денеска повторно протестираа и побараа оставка на Заев и слобода на народот. Тие заедно побараа Заев да ...
сите 333 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 164 | | | веќе видена

За владините функционери и Заев да обезбедат иднина, прво треба да ја согледаат реалноста, а реалноста во Македонија се одликува со криза, живот на рати, ...
сите 207 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 310 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 166 | | | веќе видена

Во Албанија во последното деноноќие регистрирана е висока бројка на новозаразени, оздравени но и починати од последици од Ковид-19. – Во изминатите 24 часа од ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(видео)Штипјанката д-р Тања Николова добитник на престижна медицинска награда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: