„Dogs in Kavala“ ќе свират во СЦ „Дуња“


Tопло сте поканети за да заедно со ансамблот на Сахадева искусите медитација во музиката и да слушнете музика за душата како и да го споделите вашето тежнение ...
| | веќе видена | слични

Останато

Прогласувањето на кризната состојба не значи дека граѓаните ќе гледаат зголемен број полицајци или војници по улиците заради спроведување на мерките, туку ...
сите 262 | | | веќе видена

Да не заборавиме што се случувало во минатото, но да си простиме за да одиме напред, историјата да ја оставиме на историчарите, а иднината е во наши раце, ...
сите 304 | | | веќе видена

Функционерите од владејачката СДСМ, кои држат и водечки државни позиции, застанаа во одбрана на нивниот лидер Зоран Заев, откако вчера попранешниот претседател ...
сите 145 | | | веќе видена

Светот на спортот е во тага по згаснувањето на животот на еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Диего Армандо Марадона. Аргентинецот почина пред два ...
сите 254 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 220 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп ќе ја напушти Белата куќа доколку Изборниот колеџ потврди дека Џо Бајден победил на изборите. Инаугурацијата на 46 ...
сите 189 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски четири години е цел на црна пропаганда од станата на власта. Тој објаснува дека причината е јасна бидејќи со него ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Dogs in Kavala“ ќе свират во СЦ „Дуња“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: