Заглавени во врска: Што сега?


Љубомората не е убава особина и може да уништи било каква врска, без оглед дали е љубовна или пријателска. Љубоморните луѓе се во состојба својата завист да ја ...
| | веќе видена | слични

Сигурно сте слушнале дека некогаш некоја жена за својот поранешен партнер „им ги украл најубавите години од животот“. Мажите родени во овие знаци се токму ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Правевте планови како ќе го поминете животот заедно, но работите тргнаа наопаку. Да ја заборавите саканата личност е еден од најтешките предизвици со кои ќе се ...
| | веќе видена | слични

Пејачката Неда Украден 10 години беше во брак со режисерот Милан Билбија кој почина пред шест години, а со кого има ќерка. Неда сега реши да ја „отвори душата“ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Статистиката не ја прави реалноста, статистика ја регистрира реалноста, тоа е нашата обврска и тоа мора да го направиме, порачува директорот на Државниот завод ...
сите 450 | | | веќе видена

По новата блокада за почеток на преговорите на Македонија со ЕУ и последите најави дека сега акцентот е ставен на акцискиот план за спроведување на Договорот ...
сите 318 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 223 | | | веќе видена

-Мора да се изрази благодарност до граѓаните коишто ги почитуваат превентивните мерки. Навистина немаше значаен број на собири за новогодишните празници. Сега ...
сите 128 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 85 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заглавени во врска: Што сега?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: