Витаминка АД Прилеп прокнижи помала добивка во однос на истиот период лани

Витаминка АД Прилеп за периодот Јануари – Септември 2019 година оствари позитивен финансиски резултат на износ од 9.628 илјади денари. Остварените единечни ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии
2 копии

Групацијата „Триглав“ во првите девет месеци од оваа година, во однос на истиот период минатата година, за 10% го зголеми обемот на бруто полисираната премија ...
| | веќе видена | слични

Податоците од финансискиот извештај за работењето во третото тримесечје од 2019 година, објавен на Македонска берза покажуваат дека Централна кооперативна ...
| | веќе видена | слични

Стопанска банка а.д. Битола за периодот 1.1.-30.9.2019 година оствари добивка во износ од 0,77 милиони денари и е намалена во однос на истиот период лани кога ...
| | веќе видена | слични

Воведување на конкурентни депозитни производи, наплата на достасано кредитно портфолио, зајакнување на депозитното јадро - ова е фокусот во работењето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев рече дека на следните изборни листи на СДСМ 50 отсто од кандидатите ќе бидат жени. „Ние сме предводници на концептот 50-50 на застапеност ...
сите 509 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 140 | | | веќе видена

Ништо не е сменето во ВМРО-ДПМНЕ ниту пак кај Христијан Мицкоски. Лаги, манипулации, лицемерен патриотизам, тоа е матрицата на ВМРО-ДПМНЕ. Токму поради ...
сите 113 | | | веќе видена

Во комбинатот ОХИС во Скопје има „хемиска бомба“ од околу осум тони жива, која десетина години е оставена да тече по погонот за електролиза, да испарува во ...
сите 136 | | | веќе видена

Полесна трговија, минување на стока без царини и чекање, патување без пасоши, полесно вработување во Србија, Македонија и Албанија за граѓаните на тие земји се ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Витаминка АД Прилеп прокнижи помала добивка во однос на истиот период лани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: