Како изгледа Никшиќ после поплавите - настанала голема материјална штета, 30 куќи загрозени


Во Никшиќ поради поплавите предизвикани од обилните врнежи загрозени се 30 куќи, рекол денеска директорот на Директоратот за вонредни ситуации Мирсад Мулиќ и ...
| | веќе видена | слични

Поради силното невреме, фериботите и катамараните во Хрватска не возат, пренесуваат тамошните медиуми. Во прекин се неколку линии, а ако се подобри времето, ...
| | веќе видена | слични

Силното невреме проследено со ветрови го зафати и албанското крајрежје во Химара. Во видеото кое го објавува Топ Чанел се гледа како големите бранови ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешниот македонски премиер, Љупчо Георгиевски вечерва во интервју на Тв 24 кажа дека нашиот пат кон Европската Унија ќе биде малку подолг, но важно е да ...
сите 627 | | | веќе видена

Oткако поранешната обвинителка од СЈО, Катица Јанева од Шутка беше однесена во домашен притвор во станот на нејзинот син, на Фејсбук со коментар се јави ...
сите 352 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска, во рамките на конгресот на Европската народна партија во Загреб, се сретна со премиерот на Бугарија, ...
сите 261 | | | веќе видена

Од УПОЗ потсетуваат дека бараат враќање на парите од штрајкот во 2016 година, итна измена на Законот за судска служба со која поинаку ќе се определи позицијата ...
сите 137 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Македонија квалификациите за ЕВРО 2020 во групата Г ги заврши на третото место со освоени 14 бодови.Имавме четири победи, две ремија и четири порази. ...
сите 349 | | | веќе видена

Новиот формат на Дејвис купот дебитира неделава во Мадрид и тоа во организација на компанијата „Космос“ зад која стои фудбалерот на Барселона, Жерард Пике. На ...
сите 182 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски одговарајќи на новинарски прашања во врска со повикот на премиерот Зоран Заев руските бизнисмени да инвестираат во земјата и ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како изгледа Никшиќ после поплавите - настанала голема материјална штета, 30 куќи загрозени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: