Нова драма за претстојното „Ел Класико“

4 копии
6 копии
4 копии

Шпанското фудбалско „Ел Класико“ помеѓу ривалите Барселона и Реал Мадрид, ќе се одигра на 18 декември во 20 часот. Ова е дефинитивна одлука за терминот на ...
| | веќе видена | слични

Дани Карвахал зборуваше за „Радио Марка“ и се осврна на неколку теми. Фудбалерот на Реал Мадрид го коментираше и големиот ривал Барселона, велејќи дека не би ...
| | веќе видена | слични

Големото дерби помеѓу Барселона и Реал Мадрид од 10-то коло на Примера ќе се одигра на 18 декември во 20 часот, објавија денес од Федерацијата. Натпреварот ...
| | веќе видена | слични

Денеска беа објавени саатниците за 17, 18 и 19. коло во Ла Лига и распоредот наиде на негодување во Мадрид бидејќи Барселона ќе има 29 часа повеќе одмор за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 350 | | | веќе видена

Од кога тоа Ново Нордиск произведува сомнителен инсулин и од кога тоа Данска е всушност Турција?Документите тоа го говорат, а Министерството за здравство и ...
сите 101 | | | веќе видена

Новозеландската полиција денеска соопшти дека едно лице кое било повредено во ерупцијата на вулканот на белиот остров, починало во болницата во Окланд, со што ...
сите 66 | | | веќе видена

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос предложи воведување посебна „Златна топка“ само за напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо и напаѓачот на Барселона, ...
сите 193 | | | веќе видена

Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Сиљановска.  Прекршен е членот 71 ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова драма за претстојното „Ел Класико“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: