„АР Керни“: Во Србија расте потрошувачката, пазарот лани вредел 20 милијарди долари

И покрај политичката нестабилност и тоа што Србија е една од најсиромашните земји во Европа, малопродажниот пазар се подобрува и покрај забавениот економски ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Добар стандард, високи плати, многу можности за студенти, ова се причините поради кои младите од Македонија заминуваат во Германија. Во оваа земја ги „мамат“ ...
| | веќе видена | слични
9 копии

За да се спроведе Договорот меѓу Србија, Северна Македонија и Албанија, во делот поврзан со заедничките работни дозволи, Србија мора да го измени Законот за ...
| | веќе видена | слични

„Еуростат“ минатата година спроведоа истражување за просечната возраст на која децата го напуштаат родителскиот дом во Европа. Резултатите покажаа дека речиси ...
| | веќе видена | слични

За да привлече богати инвеститори и да го забрза економскиот раст на земјата, Грција ќе им даде дом и пасош на сите што ќе платат 100.000 евра и ќе инвестираат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќе останат ли уште долго опасните хемикалии во магацинот во ОХИС со се експлозивниот винил хлорид ќе се знае по 21 ноември откако собранието на доверителите ќе ...
сите 250 | | | веќе видена

 Во Францускиот Сенат се одржува посебен состанок на Мониторинг комисијата на Парламентарното собрание на Советот на Европа, посветен на темата „Европските ...
сите 385 | | | веќе видена

Дозволете ми да ја разобличам лагата која Зоран Заев сака да ви ја сервира, лажно прикажувајќи дека наводно ќе ви ја зголемел платата и тоа сака да го продаде ...
сите 202 | | | веќе видена

Библија му го спаси животот на боливиски полицаец, кој беше застрелан во градите од страна на демонстрантите.Полицаецот изјави дека „чудесниот“ инцидент се ...
сите 238 | | | веќе видена

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на чело со Претседателот на партијата – проф. д-р Христијан Мицкоски одлучи да го водам Републичкиот Изборен Штаб. Ова за мене ...
сите 55 | | | веќе видена

Деветнаесетгодишна девојка од селото Отља, Липково со автомобилот удрила во 23-годишен пешак од селото Лојане.Несреќата се случила на регионалниот пат Липково ...
сите 208 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„АР Керни“: Во Србија расте потрошувачката, пазарот лани вредел 20 милијарди долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: