Што сè страда поради расипаните заби

Жена за малку ќе умрела поради алергиската реакција незаштитениот сексуален однос имала полов однос со својот сопруг, кој во тоа во тоа време пиел антибиотици. ...
| | веќе видена | слични

Високиот крвен притисок, односно хипетертензијата е еден од најчестите проблеми на денешницата, но исто толку е присутна и хипотензијата, односно нискиот ...
| | веќе видена | слични

Жената за малку ќе починела поради алергиска реакција откако имала полов однос со својот сопруг без користење на заштитни средства, а сопругот во тоа време ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пронајдете го типот на главоболка што ве прогонува и елиминирајте ги причините и симптомите. Причините за главоболка не е лесно секогаш да се детектираат, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Дводневната 11.средба на македонско-бугарската Мешовита комисија за историски и образовни прашања, вчера заврши без каков било напредок. По онлајн средбата ...
сите 200 | | | веќе видена

Бугарската влада веднаш да го одобри почетокот на пристапните преговори на Македонија со ЕУ, а дебатите, наместо за историски прашања, да се префрлат на полето ...
сите 374 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

Вакцината нема да биде задолжителна во повеќето земји, но властите очекуваат да има голем интерес за вакцинирање со огелд на тоа што пандемијата на ...
сите 666 | | | веќе видена

Антон Кутев, пратеникот од Бугарската социјалистичка партија, смета дека секој постигнат договор ќе биде залуден доколку Бугарите не ги убедат Македонците дека ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што сè страда поради расипаните заби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: